Inauguracja nowego roku akademickiego i formacyjnego - Aktualności

Inauguracja nowego roku akademickiego i formacyjnego

19 października 2021 r. obędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz formacyjnego w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym. Fot. Archiwum. 

Inauguracja rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 10.00 w Kościele Seminaryjnym sprawowaną pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Ksiądz Arcybiskup wprowadzi do Kościoła Seminaryjnego relikwie św. Jana z Kęt, profesora Akademii Krakowskiej. Przekazał je do szczecińskiego seminarium jeszcze w roku 1973 kard. Karol Wojtyła. Relikwie jednak wkrótce zaginęły i odnalazły się kilka miesięcy temu po prawie 50 latach. Odnalazł się również dokument potwierdzający ich autentyczność z oryginalnym podpisem kard. Karola Wojtyły. 

Druga część inauguracji rozpocznie się o godz. 12.00 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wykład inauguracyjny na temat: "Wspólnota <<żywych kamieni>>. Droga do utworzenia Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie" wygłosi prof. US dr hab. Krzysztof Kowalczyk, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie. 

 

Poniżej dokument poświadczający autentyczność relikwii św. Jana z Kęt z oryginalnym podpisem kard. Karola Wojtyły.

Przeczytaj artykuł "Inauguracja nowego roku akademickiego i formacyjnego"
Zobacz inne galerie