Pasja w Kościele Seminaryjnym - Aktualności

Pasja w Kościele Seminaryjnym

"Introdukcja do wydarzeń zbawczych" - taki tytuł nosi tegoroczna pasja przygotowana przez alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. 

„Introdukcja do wydarzeń zbawczych” to ostatnia część tryptyku o Męce Pańskiej w wykonaniu alumnów i przyjaciół Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tegoroczny spektakl oparty o teksty Pisma Świętego i literaturę religijną przeniesie widzów do Godziny Miłości w samo centrum wydarzeń z wieczernika oraz ogrodu Getsemani.

Czym jest dla nas – chrześcijan – Eucharystia? Jaki sens ma w naszym życiu? Pierwsza kościelna katecheza widoczna w Ewangeliach pozostaje najprostszą i najefektywniejszą. Dlatego w krótkim spektaklu pragniemy zaprosić do ponownej refleksji nad centralnym punktem kultu chrześcijańskiego – widocznego i namacalnego znaku, który gromadzi przy jednym stole i uczy miłości ponad wszystko.

Czy gotowi jesteśmy do takiego spotkania? Do wspólnych poszukiwań odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do Kościoła Seminaryjnego przy ul. Papieża Pawła VI nr 2 w trzy soboty marca (14.03.2020/ 21.03.2020/ 28.03.2020) o godzinie 20:00.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, a wszelkie dobrowolne ofiary przeznaczone są na rozwój dzieł kleryckich. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Można tego dokonać jedynie poprzez pocztę e-mailową (pasja-awsd@o2.pl) w treści wpisując termin, ilość osób, nazwę grupy lub nazwisko oraz kontakt telefoniczny, gdzie wysłane zostanie potwierdzenie.

Przeczytaj artykuł "Pasja w Kościele Seminaryjnym"
Zobacz inne galerie